رژیم غذایی طلایی برای خداحافظی با چربی ها 
⁉️ چطور با تغذیه کلسترول را کنترل کنیم ⁉️
فقط قرار نیست داروها کلسترول شما را کنترل کنند، رژیم غذایی مناسب هم می تواند این کار را به خوبی انجام دهد. همه ما با خطراتی که بالا رفتن کلسترول خون در بدن می تواند ایجاد کند، آشنا هستیم. مهمترین خطری هم که افزایش چربی برای فرد ایجاد می کند، بیماریهای قلبی- عروقی است. 
بالا رفتن کلسترول خون باعث ایجاد پلاک های می شود که عروق بدن را تنگ کرده و زمینه ایجاد بیماری قلبی را فراهم می کند. بخشی از کلسترول را خود بدن تولید می کند و بخش دیگر از طریق مواد خوراکی به بدن می رسد. به همین دلیل در اغلب موارد این سوال مطرح می شود که آیا تغذیه می تواند در کنترل کلسترول خون موثر باشد؟ 
آیا اگر فردی رژیم غذایی خود را اصلاح کند، مشکلاتی که بر اثر چربی بالا برایش ایجاد شده از بین می رود؟ در صورتی که تغذیه نقشی مهم در ایجاد سلامت فرد و تعادل کلسترول داشته باشد، چه نوع تغذیه ای این سلامت را برای فرد به ارمغان می آورد؟
سیب را فراموش نکنید
سیب از جمله میوه هایی است که سرشار از فیبر محلول است و خاصیت فیبر محلول آن است که کلسترول بد خون را کاهش میدهد. مصرف روزانه ۲ تا ۳ عدد سیب و گنجاندن آن در رژیم غذایی سطح کلسترول بد را تا ۸۰ درصد کاهش میدهد.
به این ترتیب در کنار استفاده از انواع سبزی می توانید به میوه هایی مانند سیب نیز اعتماد کرده و آن را در برنامه تان قرار دهید.
طب سنتی چه کمکی می کند؟
از سبزیجاتی که می توان از آنها برای کاهش چربی خون خصوصا کلسترول بهره گرفت گشنیز، جعفری و شوید، سیر و سویاست. یکی از دمکرده هایی که می توانید از آن برای این کار استفاده کنید، نوشیدن دمکرده شوید و لیمو عمانی یک ساعت پس از غذاست که می تواند کمک کند کلسترول خون کاهش یابد. دمکرده پوست نارنگی و زنجبیل نیز می تواند موثر باشد. به علاوه نوشیدن دمکرده زنیان و عناب یا مصرف سماق همراه غذا نیز به دلیل تاثیراتی که روی صفرا دارد، می تواند تاثیرات مناسبی در پایین آوردن کلسترول خون داشته باشد. البته تاکید می کنیم که برای استفاده از هر کدام از این داروها و ترکیبات باید با پزشک خود مشورت کنید و اگر داروهای کاهش چربی و کلسترول مصرف میکنید بطور خودسرانه داروهای خود را قطع نکنید.

logo-samandehi app Parsian Bank Parsian Bank